“MACİS CONSULTİNG” MMC hüquqi şəxslərə – subyektlərə hüququn müxtəlif sahələrində hüquq xidmətləri və konsultasiyaları göstərilməsində ixtisaslaşmışdır. Şirkətimiz aşağıdakı sahələrdə hüquqi xidmətlər göstərir:
Şirkətlərin, fərdi sahibkarlıq subyektlərinin qeydiyyatı
Bütün növ fəaliyyət sahələri üçün şirkətlərin və fərdi sahibkarlıq subyektlərinin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq qeydiyyata alınmasını həyata keçirirk. Bu sahədə böyük təcrübəyə malik olan heyətimiz gələcək sahibkarın bütün potensial problemlərini təxmin edir və önləyici addımlar atır.
Müqavilələrin ekspertizası
Müqavilələrin və ya digər qanuni əhəmiyyətli sənədlərin hazırlanması və ekspertizası ən vacib məsələlərdən biridir. Müqavilə müddəalarının qarşıdurmalara yol verməyəcək, beynəlxalq normalara və yerli qanunvericiliyə uyğun formatda tərtib edilməsini həyata keçiririk.
Hüquqi konsultasiya
Hüquqi konsultasiya xidmətlərimiz kommersiya hüququ, vergi hüququ, korporativ hüquq, müqavilə hüququ, iqtisadi mübahisələr, məhkəmələrdə nümayəndəlik kimi sahələri əhatə edir.
.
Miqrasiya xidməti
Şirkətimiz miqrasiya üçün lazım olan sənədlərin hazırlanması və onların Azərbaycan Respublikası Dövlət Miqrasiya Xidmətinə təqdim edir və aşağıdakı prosesləri həyata keçirir.

Legal servicesIn business law
The correct conduct of legal processes in businesses ensures that the activity complies with the requirements of the legislation and is sustainable.
Vacancies
https://www.macisconsulting.az/wp-content/uploads/2020/04/bgn-slider-blue-corner-left.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Our services
LAW
SERVICES
Legal services include important issues such as registration of companies and individual business entities, examination of contracts, legal consultation, migration operations.
"MACIS CONSULTING" LLC specializes in providing legal services and consultations to legal entities - subjects in various fields of law. Our company provides legal services in the following areas:
Registration of companies, individual business entities
We carry out the registration of companies and individual business entities for all types of activities in accordance with the requirements of the legislation. Our staff, who have great experience in this field, anticipate all potential problems of the future entrepreneur and take preventive steps.
https://www.macisconsulting.az/wp-content/uploads/2022/12/xidmetler-kicik-shekil.jpeg
Examination of contracts
Drafting and examination of contracts or other legally important documents is one of the most important issues. We draw up contract clauses in a format that does not allow conflicts and complies with international norms and local legislation.
Legal consultation
Our legal consulting services cover areas such as commercial law, tax law, corporate law, contract law, economic disputes, representation in courts.
.
Migration service
Our company prepares documents necessary for migration and submits them to the State Migration Service of the Republic of Azerbaijan and carries out the following processes.