Fəaliyyətə başlamazdan öncə tamamlanması vacib olan əsas məsələlərdən biri şirkətin dövlət qeydiyyatının aparılmasıdır. Qeydiyyat əsasən iki formada – fiziki şəxs və hüquqi şəxs(MMC) olaraq olur.
Fiziki şəxs özü kimi fəaliyyət göstərən və özü kimi görünən, digər bir qurumun adından çıxış etməyən şəxsdir. Hüquqi şəxs isə şəxs olmayan, lakin qanuni proseslər məqsədi ilə tək bir şəxs olaraq qəbul edilən bir topluluqdur. Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyət (MMC) dövlət səviyyəsində formalaşmış hüquqi şəxsdir.
Hüquqi və fiziki şəxs olaraq dövlət qeydiyyatının aparılması zamanı ehtiyac və tələb nəzərə alınmalıdır. Çünki qeydiyyat forması bütün gələcək fəaliyyət və əməliyyatlara təsir göstərir.
“Macis Consulting” MMC şəxslərin hüquqi şəxs və ya fiziki şəxs kimi qeydiyyatının aparılması, peşəkar konsultasiyanın verilməsi, prosedurların qanunvericiliyin tələblərinə uyğunlaşdırılmasını təmin edir.
Xidmətlərimiz bütün zəruri sənədlərin hazırlanması və lazımi qaydada rəsmiləşdirilməsi, dövlət qeydiyyatına alınması ilə əlaqədar dövlət rüsumlarının ödənilməsi, müvafiq orqanda dövlət qeydiyyatına alınması, dövlət qeydiyyatı haqqında şəhadətnamənin və reysterdən çıxarışın alınması, möhürün hazırlanması, bank hesabının açılmasını əhatə edir.

One of the main issues that must be completed before starting the activity is the state registration of the company. Registration is mainly in two forms - as an individual and as a legal entity (LLC).
A natural person is a person who acts as himself and appears as himself, and does not act on behalf of another entity. A legal person is a group that is not a person, but is treated as a single person for the purpose of legal proceedings. Limited Liability Company (LLC) is a legal entity formed at the state level.
The need and demand should be taken into account during state registration as a legal and physical person. Because the registration form affects all future activities and transactions.
"Macis Consulting" LLC provides registration of individuals as a legal entity or individual, provides professional consultation, and ensures compliance of procedures with the requirements of legislation.
Our services include the preparation and formalization of all necessary documents, payment of state fees for state registration, state registration in the relevant authority, obtaining a certificate of state registration and an extract from the register, preparation of a seal, opening a bank account.